Hosting ve Domain Konusunda Ufak Tavsiyeler

Herkese Merhabalar , Hemen anlatmaya başlayayım ufak tecrübeler yaşadıım hosting veya domain alacaklara gerçekten yararlı bir konu olacaktır.

Öncelikle Ufak Bir Hikayemi Anlatmak İstiyorum.

Ufak 1 Tane Sitem için hosting aldım daha önce hiç almadığım bir firmadan,düşündüm zaten 100 trafik dahi alamaz zaten yeni bir site wordpress kurup temayı ekledim 1. gün güzel sorunsuz 2.gün 50 trafik geldi site ağırlaştı cpu %100 felan oldu ticket attım hosting sağlayıcısına hosting çok zorlanıyor böyle devam ederse hosting askıya alınacaktır lütfen sunucu paketlerimize göz atın diye ticket attılar bu tamamen satış yapabilmek adına yapılmış bir şey çünkü daha 100 tekil trafik almayan bir siteye sunucu adeta bir saçmalık!(O hosting firmasına tekrar ticket attım hosting paketini kapatabilirsiniz ben daha bu tür hosting kullanmam diye hemen sitemi taşıdım. Yıllık hosting ücreti verdik ama haftalık kullanamadık tavsiyem lütfen dikkatli olun bu konuda)

Eskiden beri kullandığım bir firma var günlük 5000 tekil trafik kaldırıyor hatta daha fazla kaldırabileceğinede eminim. 🙂

Eski hosting firmamda yeni bir hosting paketi aldım belkide 10 15 gün oldu cpu %10’u geçmedi,dandik hosting firması 2 günde sunucuya geçin demişti. 🙂 Size Tavsiye Edeceğim Hosting Firmasi Hosting.com.tr‘dir 3 Yıldan Uzun Süredir Kullanmaktayım Hem Domain Hem Hosting Konusunda Çok İyiler.

Fakat Şöyle Bir düşünceniz Varsa ” Bir Proje Yapacağım Ucuz Domain Nereden Bulabilirim?” Tabiki Cevap ; Godaddy Bu firmadan 12.99TL Karşılığında .com domain alabilirsiniz fakat şöyle bir sorun bulunmakta,diğer yıl bu oran daha yüksek olabilir.Hosting Olarak Lütfen Düşük Firmaları Tercih Etmeyin %70 Cpu Limiti veya Daha düşük bir hosting firmasında Sitenizin kapanması ve suspended yemeniz olası bir durumdur.

Birazdaha Fazla Para Verin Hosting.com.tr‘den Hosting Alın Derim Çünkü Gerçekten Kalite Başka Birşey.

Share

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir