Windows 10’dan nasıl program kaldırabiliriz?

Yapmanız gereken basit 2-3 işlem var,Tabi bu işlemlerle bilgisayardan her zaman program/oyun kalkmayabilir o yüzden size bazı yöntemlerdende bahsedeceğim.

 

Öncelikle Basit Yöntem Olan

Başlat / Denetim Masası / Programlar / Program Kaldır İstediğiniz Programa Tıklayınız ve Kaldır/Değiştir Butonuna Basıp İleri İleri Diyip Kaldırabiliriz.

Bu Yöntem ile Kaldırılmaz ise Görev Yöneticisine Girip Programın Çalışıp Çalışmadığını kontrol edelim eğer açıksa üstüne tıklayıp görevi sonlandıralım sonra tekrar 1.yöntemi uygulayalım büyük ihtimal kaldırmış olacaksınız,bazı programlar açık olunca veya sistem arka planında açık dahi olsa bilgisayardan o programı silemiyorsunuz.

 

Ve Son Olarak Bu Programı Önereceğim , Yinede Silemediyseniz o programı artık farklı bir program yardımıyla onu silmek durumunda kalacaksınız.

 

Programı İndirip Kurunuz,Sonrasında Dilediğiniz Programı Seçerek Zorla Programı Bilgisayarınızda Silebilirsiniz Bu Kesin bir yöntemdir fakat imkanınız var ise 1. ve 2. yöntem ile programı kaldırmayı deneyin başarı olamaz iseniz sondaki programı deneyebilirsiniz.

Share

You may also like...

1 Response

  1. mustafa dedi ki:

    adamsın reis işime yaradı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir